Wydanie nr 6 z 2016 r. (2016-02-10)

SPORT: Złoto niepełnosprawnej Polki w Pucharze Świata

Pierwsze miejsce w Pucharze Świata w podnoszeniu ciężarów osób niepełnosprawnych zajęła w miniony weekend w Dubaju reprezentantka Polski – Justyna Kozdryk.

W minioną sobotę reprezentacja Polski w podnoszeniu ciężarów osób niepełnosprawnych wyruszyła na dwa Puchary Świata, po raz kolejny na zaproszenie klubu „Dubai Club".

W składzie reprezentacji znalazła się oczywiście Justyna Kozdryk. Ostatnia prosta przed Igrzyskami Paraolimpijskimi i pierwszy dzień startów zakończył się znakomitym wynikiem Polki. Osiągnęła 96 kg w wadze 45 kg co dało jej znakomitą pozycję w rankingu światowym będącym kwalifikacją do Igrzysk Paraolimpijskich w Rio de Janeiro.

To kolejny sukces Justyny Kozdryk. Pod koniec listopada ubiegłego roku w Egerze na Węgrzech odbyły się Otwarte Mistrzostwa Europy w Podnoszeniu Ciężarów Osób Niepełnosprawnych. W mistrzostwach wystartowali zawodnicy z całego świata, m.in. z Chin, Algierii, Egiptu, Kamerunu.

Justyna Kozdryk już w pierwszym dniu zawodów zdobyła złoty medal w kategorii wagowej do 45 kg. Pokonała m.in. aktualną mistrzynię świata w podnoszeniu ciężarów. W kategorii „open" Polka zajęła drugie miejsce z wynikiem 93 kg. Przegrała tylko z reprezentantką Chin.