Wydanie nr 19 z 2015 r. (2015-05-13)

TYSZOWCE: Sumocy Magdalena Radom i Jakub Darmochwał wywalczyli medale ME na Litwie

Znakomity występ podczas Mistrzostw Europy w Sumo zaliczyli podopieczni trenera Daniela Chwastka z MKS Pogoń Tyszowce. Z zawodów na Litwie wrócili z 8 medalami. Zdobyli trzy złote i pięć brązowych krążków.

W polskiej kadrze znalazło się dwoje podopiecznych szkoleniowca z Tyszowiec.

Mistrzem Starego Kontynentu został Jakub Darmochwał, który w kategorii wagowej do 90 kilogramów już drugi rok z rzędu sięgnął po ten tytuł.

Zawodnik został też wystawiony przez selekcjonera kadry narodowej w kategorii open, w której mogą walczyć wszyscy zawodnicy bez względu na wagę. Wywalczył w niej brązowy krążek. Następny brąz zdobył w tzw. drużynówce, w której każda ekipa wystawiła czterech najlepszych zawodników danego kraju.

Podwójną mistrzynią Europy została Magdalena Radom, która wywalczyła swoje złote medale w kategoriach open i do 80 kilogramów. Do kolekcji dołożyła jeszcze 3 brązowe krążki w kategorii do plus 70 kilogramów oraz w "drużynówce" do 18 i 21 lat.

- Wyniki Magdy i Kuby to efekt ich długoletniej pracy oraz współpracy z kadrą trenerską, którą tworzę wraz z Bogusławem Daniłowiczem. Duży wpływ na sukcesy ma również pomoc tyszowieckich szkół, które wspierają naszych sportowców, czyli szkół podstawowych w Czartowczyku i Tyszowcach, a także tyszowieckiego gimnazjum i ZS 5 w Tyszowcach - uważa trener Daniel Chwastek.

Sukces sumoków "Pogoni" jest tym cenniejszy, że w turnieju na Litwie wystartowały ekipy z kilkunastu państw. Oprócz Polski swoich reprezentantów miały: Rosja, Ukraina, Litwa, Niemcy, Białoruś, Norwegia, Estonia, Węgry, Gruzja, Azarbejdżan i Izrael.