Wydanie nr 14 z 2015 r. (2015-04-08)

TELATYN: Drugi szachowy turniej z cyklu Grand Prix (wyniki)

W środę (8 kwietnia) w Szkole Podstawowej w Telatynie odbył się drugi szachowy turniej z cyklu Grand Prix 2015 o puchary wójta Elżbiety Stąsiek-Witkowskiej. Startowało 35 szachistów.

W klasyfikacji generalnej prym wiedli piątoklasiści. Zwyciężył Adam Miazga przed Emilią Pryciuk i Karoliną Boćko.

Najlepszych wyłoniono też w poszczególnych kategoriach wiekowych.

Wśród juniorów młodszych miejsca za Adamem Miazgą zajęli: Kamil Korga i Bartłomiej Śmiałko.

Z kolei w grupie dziewcząt z tej grupy ostatnie miejsce na podium zajęła Liliana Suska.

Mateusz Piskor.

W edycji GP 2015 odbędą się po trzy turnieje w gimnazjum i szkole podstawowej. Na zakończenie roku szkolnego przewidziano puchary i medale dla najlepszych w trzech kategoriach wiekowych, z podziałem na chłopców i dziewczęta.