Wydanie nr 9 z 2015 r. (2015-03-04)

KRASNYSTAW: Pięć medali dla taekwondeków Sokoła (zdjęcia)

Pięć medali wywalczyli zawodnicy klubu Sokół w Krasnymstawie podczas IV Otwartych Mistrzostw Gór Świętokrzyskich w Taekwondo Olimpijskim.

Zawody w Ostrowcu Świętokrzyskim zgromadziły ponad 200 zawodników i zawodniczek w wieku 5-17 lat z 13 klubów m.in. z Lublina, Warszawy, Częstochowy, Krynicy Zdrój, Opola, Mszany Dolnej, Łopiennika, Końskich, Krasnegostawu, Paradyża oraz z miast słowackich.

Młodsi taekwondecy rywalizowali w trzech konkurencjach sprawnościowych, starsi w walkach taekwondo i poomsae (tj. układach formalnych).

Krasnostawianie z Sokoła zdobyli 5 medali.

Złoto wywalczył debiutujący na zawodach tej rangi Kacper Korzeniowski (konkurencje sprawnościowe), a także Angelika Terejko (walki).

Srebrny medal w walkach zdobył Oskar Stafijowski (odniesiona w półfinale kontuzja nie pozwoliła sięgnąć po najwyższy stopień podium).

Brązowe medale, także w walkach, zdobyli Martyna Mataczyńska oraz Daniel Banaszak.

- To pierwszy w tym roku start naszych zawodników i jednocześnie sprawdzian ich dotychczasowego przygotowania motorycznego i kondycyjnego. Pięcioro z siedmioosobowej ekipy przywiozło medale, zatem mogę być usatysfakcjonowany. To świetna prognoza na nadchodzący sezon - mówi trener klubu Grzegorz Brodzik.