Wydanie nr 47 z 2014 r. (2014-11-26)

LA: Przełajowe mistrzostwa Polski w Krakowie (wyniki)

Dzisiaj w Krakowie rozdano medale przełajowych mistrzostw Polski. Biegacze ścigali się w Parku im. Jordana.

W biegu kobiet na 4 kilometry złoty medal zdobyła zawodniczka Victorii Józefów Mariola Ślusarczyk (13:17).

Na dwukrotnie dłuższym dystansie Iwona Lewandowska z Vectry Włocławek uzyskała rezultat 26:13 i zdobyła złoty medal.

Mateusz Demczyczak (WKS Śląsk Wrocław) dystans 4 kilometrów w Parku im. Jordana w Krakowie pokonał w 11:11 i wygrał.

Zwyciężając, z czasem 29:29, w biegu przełajowym na 10 kilometrów Krzysztof Gosiewski (LKS Ostromecko) zdobył pierwszy w karierze medal mistrzostw kraju.

W Krakowie o medale walczono także w ramach młodzieżowych mistrzostw Polski. W biegu kobiet (dystans ok. 6 km) złoto zdobyła Paulina Kopciewska (20:28), srebro Katarzyna Rutkowska (20:39), a brąz Emilia Kondeja (21:04).

Wśród mężczyzn na dystansie 8 kilometrów najlepszy był Tomasz Grycko (23:28), który pokonał Andrzeja Rogiewicza (23:38) i Macieja Nitkę (23:46).

Podczas mistrzostw rozegrano także biegu juniorów, które były kwalifikacjami do mistrzostw Europy w Samokowie i mistrzostw świata w Guiyangu. Wśród kobiet na dystansie 4 kilometrów najlepiej spisały się Weronika Pyzik (13:43), Sylwia Ślęzak (13:55) i Magdalena Dias (14:08).

Panowie pobiegli 6 kilometrów - najszybszy był Kamil Linka (17:42), Damian Sator (17:53) i Zbigniew Jost (17:56).