Wydanie nr 34 z 2014 r. (2014-08-27)

WIOŚLARSTWO: Srebro i brąz polskich ekip na Mistrzostwach Świata

Magdalena Fularczyk-Kozłowska i Natalia Madaj zdobyły w Amsterdamie srebrny medal w dwójce podwójnej. Męska ósemka wywalczyła brązowy medal.

Polki uległy Nowozelandkom, a na trzeciej pozycji finiszowały Australijki.

Po starcie w niedzielnym finale na czele znajdowały się Australijki i Litwinki.

Po 500 m podopieczne Marcina Witkowskiego płynęły na trzeciej pozycji. W połowie dystansu były już drugie i utrzymały to miejsce do mety, uzyskując czas 6.39,36.

Świetnym finiszem popisała się osada Nowej Zelandii, która dystans 2000 m pokonała w 6.38,04. Na ostatnich metrach osłabły Litwinki, wyprzedzone przez Australijki - 6.41,71.

Męska ósemka  startowała w składzie: Mikołaj Burda (LOTTO Bydgostia), Zbigniew Schodowski (AZS AWF Gorzów Wlkp.), Marcin Brzeziński (WTW Warszawa), Mateusz Wilangowski (Wisła Grudziądz), Robert Fuchs (AZS UMK Energa Toruń), Michał Szpakowski, Krystian Aranowski, Pior Juszczak i sternik Daniel Trojanowski (wszyscy Zawisza Bydgoszcz).

Zwyciężyli Brytyjczycy przed Niemcami.

W historii mistrzostw świata Polacy zdobyli 40 medali – 10 złotych, 15 srebrnych i 15 brązowych. Ten piętnasty brąz i czterdzieste trofeum wywalczyła w niedzielę na koniec regat męska ósemka.