Wydanie nr 31 z 2014 r. (2014-08-06)

PODNOSZENIE CIĘŻARÓW: Polska paraolimpijka mistrzynią Europy

Justyna Kozdryk wywalczyła w czeskim Pilznie tytuł Mistrzyni Europy w podnoszeniu ciężarów.

W rozgrywanych w Czechach mistrzostwach Justyna Kozdryk rywalizowała w kategorii wagowej do 47 kilogramów.

Podniosła sztangę o ciężarze 115 kg i była bezkonkurencyjna. Srebrny medal przypadł w udziale reprezentantce Ukrainy, a po brąz sięgnęła Francuzka.

W tym roku to już kolejne zawody, z których grójecka sportsmenka wróci z medalem. Justyna Kozdryk zdobyła już wicemistrzostwo świata w Dubaju, srebrny medal na Mistrzostwach Świata pełnosprawnych w Danii, a także mistrzostwo Polski w Tarnobrzegu.

Justyna Kozdryk, na co dzień reprezentantka Kraski Jasieniec i Radomskiego Stowarzyszenia Sportu i Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych „Start", pracuje jako pracownik cywilny Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Grójcu.

Z wykształcenia jest pedagogiem. Ukończyła Akademię Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie o specjalności surdopedagogika.

Swoją mistrzowską karierę rozpoczęła w 1999 roku. Wtedy po raz pierwszy, za namową swojej starszej siostry, trafiła do profesjonalnej siłowni klubu sportowego. Tam też jej nieprzeciętną siłę zauważył trener Mirosław Malec.

Jest wielokrotną medalistką mistrzostw Polski, Europy i Świata, a także srebrną medalistką paraolimpiady w Pekinie.