Wydanie nr 23 z 2014 r. (2014-06-11)

PIŁKA RĘCZNA: Horror w Magdeburgu. Polscy szczypiorniści jadą na mistrzostwa świata!

Reprezentacja Polski pod wodzą Michaela Bieglera (Niemca) pokonała w meczu pełnym dramaturgii Niemców 29:28. I awansowała do mistrzostw świata w Katarze.

Polacy nie mogli przegrać wyżej niż jednym golem. Taki rezultat dawał im awans na MŚ, które odbędą się w styczniu 2014 r. w Katarze.

Mecz nie rozpoczął się najlepiej dla biało-czerwonych. Na przerwę schodzili z czterobramkową stratą 10:14. Dopiero w drugiej połowie podopieczni Bieglera wzięła się do roboty.

Szybko dopadli przeciwników, a przez większą część tej odsłony meczu wynik raz był remisowy, raz minimalnie prowadzili Niemcy, innym razem Polacy.

Biało-czerwoni odskoczyli w końcówce, głownie za sprawą Karola Bieleckiego i Michała Jureckiego. Niemcy opadli z sił i nie dali rady utrzymać nawet remisu.