Wydanie nr 17 z 2014 r. (2014-04-29)

PIŁKA NOŻNA: Ministranci z Tomaszowa Lub. to mistrzowie Polski

Tytuł mistrzów Polski wywalczyli ministranci z Tomaszowa Lubelskiego podczas zawodów, któe odbyły się w Lublinie.

IX Mistrzostwa Polski Lektorów i Ministrantów w halowej piłce nożnej rozgrywane były w lubelskiej hali Globus.

Tomaszowianie triumfowali w kategorii lektorów młodszych. Większość zawodników, to piłkarze TKS Tomasovia Tomaszów Lubelski, ale podczas mistrzostw oficjalnie reprezentowali parafię Najświętszego Serca Jezusowego.

Przez eliminacje przeszli jak burza, zajmując pierwsze miejsce w grupie.

W fazie pucharowej najpierw spotkali się z lektorami z Chojnic i wygrali 2:1. W 1/4 finału zmierzyli się z parafią z Cieplic pokonując tamtejszych lektorów 3:0.

W półfinale młodzi tomaszowianie wygrali ze Złotorią 4:0. Także w meczu finałowym grali pierwsze skrzypce i spotkanie zakończyli wynikiem 3:1.

Trenerem zespołu był prezes ZOZPN Stanisław Pryciuk.

Na zdjęciu od lewej: Ks.Leszek Kuront, Szymon Cymbała, Jakub Łysiak, Jan Raczkiewicz, Paweł Piątkowski, Trener Stanisław Pryciuk, Ks. Dziekan Jan Krawczyk. Klęczą od lewej: Wojtek Gęborys, Przemysław Orzechowski, Kacper Łaba, Bartosz Iwanicki, Karol Śrótwa, Dominik Zawada.