Wydanie nr 17 z 2014 r. (2014-04-29)

PIŁKA NOŻNA: Drużyna z Kaczórek wywalczyła Puchar Tymbarku

12-letnie piłkarki z Kaczórek, których drużynę wzmocniły najlepsze zawodniczki z województwa lubelskiego wywalczyły Puchar Tymbarku. Finał tej ogólnopolskiej imprezy rozegrany został w Warszawie.

Zawody "Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku" trwały od 30 kwietnia do 2 maja.

Nasze województwo reprezentowała Szkoła Podstawowa im. Armii Krajowej w Kaczórkach wzmocniona najlepszymi 12-letnimi piłkarkami z całej Lubelszczyzny.

Pod opieką trenerów Anny Szkałuby i koordynatora Lubelskiego Związku Piłki Nożnej Krzysztofa Sobieszczuka dwanaście dziewczynek przeżyło fantastyczną przygodę zakończoną zajęciem I miejsca oraz zdobyciem upragnione Puchar Tymbarku.

Eliminacje finałowe turnieju rozgrywane były na stadionie Polonii Warszawa. W pierwszym swoim meczu nasza reprezentacja dziewcząt pokonała ekipę województwa zachodniopomorskiego 2:1.

W drugim spotkaniu z drużną woj. dolnośląskiego był remis 1:1. W trzecim, decydującym o awansie z grupy lubelskie pokonało małopolskie 3:0, a ćwierćfinał z województwem lubuskim zakończony wynikiem 2:1.

W półfinale piłkarki reprezentujące Lubelszczyznę nadal utrzymywały wysoką formę. Z województwem opolskim wygrały 4:2.

Wielki finał rozegrany został już na Stadionie Narodowym, bezpośrednio przed meczem Pucharu Polski.

W kategorii U-12 dziewcząt województwo lubelskie wygrało z reprezentacją mazowieckiego 3:2.

Zwycięska, złota drużyna to: kapitan Klaudia Sak, bramkarka Gabrysia Dobek, Martna Przytuła i Sandra Złotorzyńska wszystkie SP Kaczórki plus Kinga Buczak (Krasnobród), Julia Litwińczuk i Daria Kilszcz (Kotlice), Edyta Byzdra (Janowiec), Patrycja Wójtowicz (Niedrzewica Duża), Aleksandra Tymoszuk (Międzyrzec Podlaski), Nikola Dębiska (Kraśnik), i Gabriela Dadun (Kąkolewnica). Trener Anna Szkałuba i koordynator Krzysztof Sobieszczuk.

- Przy okazji Turnieju, w którym brały udział reprezentacje dziewcząt i chłopców w kategoriach U-10 i U-12 dzieci miały możliwość odbycia ekskluzywnej wycieczki po Stadionie Narodowym, a następnie wprowadzenia na boisko zawodników Zawiszy Bydgoszcz i Zagłębia Lubin, uczestników finału Pucharu Polski - relacjonuje Andrzej Swacha z ZOZPN.

Dziewczynki otrzymały stroje sportowe oraz nagrodę dodatkową - opłacony bilet i podróż z dodatkowymi atrakcjami na mecz Niemcy Polska 13 maja 2014 r. do Hamburga.

Bardzo dobrze w Warszawie wypadła również dziewczęca ekipa U-10 naszego województwa. One także zagrały w Wielkim Finale i choć przegrały z województwem małopolskim 1:5, to i tak mają powody do zadowolenia.