Wydanie nr 15 z 2014 r. (2014-04-16)

SKOKI NARCIARSKIE: Kamil Stoch Królem Nart

Kamil Stoch wygrał doroczny plebiscyt organizowany przez dziennikarzy z„Forum Nordicum” i zdobył tytuł „Króla Nart” za sezon 2013/2014.

Polski dwukrotny mistrz olimpijski w zestawieniu aż o 128 punktów wyprzedził niemieckiego kombinatora norweskiego - Erica Frenzela.

Co roku dziennikarze „Forum Nordicum" organizują plebiscyt na najlepszego zawodnika w narciarstwie klasycznym oraz w biathlonie.

Tym razem w gronie przedstawicieli narciarstwa klasycznego bezkonkurencyjny okazał się Kamil Stoch. Na trzeciej pozycji uplasowała się norweska biegaczka - Marit Bjoergen, nad która Kamil Stoch miał 166 punktów przewagi.

Na liście wyróżnionych sportowców w tegorocznym plebiscycie znalazła się również mistrzyni olimpijska na dystansie 10 km stylem klasycznym z Soczi - Justyna Kowalczyk.