Wydanie nr 6 z 2014 r. (2014-02-12)

Tomaszów Lub. Impreza pod patronatem TZ

REKORD FREKWENCJI

183 osoby rywalizowały w niedzielę w Tomaszowie Lubelskim w XXVIII Ogólnopolskim Narciarskim Biegu Hetmańskim. W biegu głównym wystartowało blisko 100 osób, co stanowi rekord w niemal 30-letniej historii tej imprezy.

Bieg główny mężczyzn rozegrano na dystansie 25 km. Zwyciężył Ukrainiec Oleksandr Chenikało, spośród zawodników z naszego regionu na najwyższym, 29. miejscu uplasował się Andrzej Latawiec z Zamościa. Panie w biegu głównym pokonały 10 km. Zwyciężyła Marcela Marcisz z Halicza Ustrzyki, na najniższym stopniu podium stanęła Magdalena Czusz z Tomaszowa. W pierwszej dziesiątce znalazły się też inne tomaszowianki: Ewelina Pleskacz i Małgorzata Żółkiewska (uzyskały identyczny czas i zajęły ex aequo 4. miejsce) i Izabela Jarczak (8.).

Tradycyjnie już równolegle z Biegiem Hetmańskim rozegrano Bieg Samorządowy. Pierwsze trzy miejsca zajęli Ryszard Koprowski, Tomasz Koprowski (obaj Tomaszów) i Andrzej Latawiec (Zamość).

Poniżej prezentujemy nazwiska najlepszych zawodników biegów młodzieżowych (wszyscy zawodnicy są z Tomaszowa, chyba że podano inaczej). Junior E (rocznik 2002-20003). 1. Bartosz Cielniak, 2. Michał Gumieniak, 3. Jakub Ferenc; 1. Anna Berezecka, 2. Karina Probola, 3. Oliwia Chlebicka.