Sale od 99zł torebki damskie WITTCHEN
Poniedziałek, 20 maja 2013

KOLARSTWO: Cykliści z Biłgoraja na czwartym miejscu Rajdu Wyszehradzkiego

KOLARSTWO: Cykliści z Biłgoraja na czwartym miejscu Rajdu Wyszehradzkiego
Fot. Biłgorajskie Stowarzyszenie Kolarzy ”Miód Kozacki”
Przejechali 533-kilometrową trasę i byli w czołówce. Drużyna Biłgorajskiego Stowarzyszenia Kolarzy – Miód Kozacki zajęła czwartą lokatę podczas Rajdu Wyszehradzkiego.

Licząca aż 533 kilometry trasa Rajdu Wyszehradzkiego wiodła z Budapesztu do Krakowa przez Słowację i Czechy. Wyjechało na nią ponad 100 kolarzy.

Trasa była wymagająca, a wysiłek niezbędny do tego, by ją pokonać wręcz morderczy. Tym większe więc słowa uznania dla piątki cyklistów z biłgorajskiego stowarzyszenia. W Rajdzie Wyszechradzkim jechali: Ryszard Ścierka, Tadeusz Kozak, Stanisław Koza, Sławomir Świta oraz Michał Niewczas.

– Wszyscy, w komplecie po całonocnej walce na trasie dotarli na metę usytuowaną na Krakowskich Błoniach – informuje Sławomir Bosak z biłgorajskiego stowarzyszenia.

Najdłuższy i najtrudniejszy, także dlatego, że pokonywany nocą, odcinek prowadził po górzystych fragmentach Słowacji. Jazdę dodatkowo utrudniał deszcz.

– Zmęczenie i wyczerpanie sięgało już zenitu, ale wstający dzień dodał otuchy i nowych sił. Ostatecznie najszybciej z naszej grupy na linię mety dotarł Ryszard Ścierka w czasie 15 godzin i 20 minut osiągając niewiarygodną średnią prędkość prawie 35km/h. Ten wynik pozwolił mu ukończyć wyścig na bardzo dobrym 24 miejscu wśród 84 sklasyfikowanych zawodników – podkreśla Bosak.

Miejsca pozostałych kolarzy z Biłgoraja to: Tadeusz Kozak (34), Stanisław Koza (58), Sławomir Świta (59) i Michał Niewczas (63).

Ostatecznie ekipa biłgorajan zajęła w klasyfikacji generalnej czwarte miejsce.

– Trzeba dodać, że ten wynik nie zostałby osiągnięty bez pomocy dodatkowych osób z naszego Stowarzyszenia, które dwoma samochodami przez cały dystans dostarczały zawodnikom picie i jedzenie – dodaje Sławomir Bosak.

Z jego wiedzy wynika także, że zespół z Biłgoraja był jedyną ekipą reprezentującą województwo lubelskie.

 

 

Galeria zdjęć

 • Rajd Wyszechradzki 2013

  Rajd Wyszechradzki 2013

 • Rajd Wyszechradzki 2013

  Rajd Wyszechradzki 2013Komentarze do artykułu:

 •  

  fan

  Brawo dla Ryśka Ścierki !!! To bardzo dobre, czwarte miejsce Miód Kozacki zawdzięcza właśnie jemu !
  2013-05-27  19:35 ocena: brak        
Proszę czekać... Proszę czekać...