Sale od 99zł torebki damskie WITTCHEN
Niedziela, 28 kwietnia 2013

Panie coraz chętniej zakładają strażackie mundury

KOBIETY FLORIANA

Czytasz wydanie archiwalne Tygodnika Zamojskiego z 29 kwietnia 2013. Zobacz najnowsze wydanie.


KOBIETY FLORIANA
– Ratujcie! Pali się! Był wypadek, topi się człowiek, zalało piwnicę, kot wpadł do studni – napływają alarmowe zgłoszenia. Każdy dyżur mł. asp. Anety Sałęgi w centrum dowodzenia PSP w Hrubieszowie jest inny. Od jej decyzji i rozkazów zależy każda akcja. Strażaczką jest już 14 lat, nie zamieniłaby swojej pracy na żadną inną. W dniu św. Floriana (4 maja) za wzorową służbę awansuje na młodszego kapitana.

Tego dnia na Zamojszczyźnie świętować będzie blisko 20 tys. strażaków: zawodowych i ochotników. Wśród nich sporą grupę stanowią panie. – Generałami nie będziemy, bo nikt nie przewidział, w którym miejscu na spódnicy przyszyć lampasy, ale radzimy sobie nie gorzej niż faceci – śmieje się przyszła kapitan Sałęga. Jest dumna, że służy w formacji, którą aż 96 proc. Polaków darzy zaufaniem.

 

Rodzynki

W hrubieszowskiej jednostce to jedyna kobieta w mundurze. Podobnie jak w komendzie w Biłgoraju, gdzie rodzynkiem wśród 56 zawodowych strażaków jest st. asp. Kazimiera Szaganiec (33 lata służby).

Jadwiga Hereta, Małgorzata Mazur 

To jedynie część artykułu. Kompletny artykuł przeczytasz w e-wydaniu .Komentarze do artykułu:

 •  

  :P

  ale daliście przeterminowane zdjęcie dziewczyn z Podhorzec:P zdjęcie z zawodów krajowych, które były kilka ładnych lat temu :P
  2013-05-06  15:11 ocena: brak        
 •  

  nieznajomy

  ale pomyliliście nazwiska dziewczyn z Mołożowa.!
  2013-05-01  12:11 ocena: brak        
Proszę czekać... Proszę czekać...