Sale od 99zł torebki damskie WITTCHEN
Wtorek, 8 stycznia 2013

W naszym regionie – stara bieda. Gdzie łatwiej o pracę? W największych miastach

JEST PRACA DLA MOBILNYCH

Czytasz wydanie archiwalne Tygodnika Zamojskiego z 9 stycznia 2013. Zobacz najnowsze wydanie.


JEST PRACA DLA MOBILNYCH
Warszawa – tradycyjny cel pielgrzymek Polaków za pracą – nadal przyciąga. Nawet w trudnym czasie zastoju gospodarczego można tu znaleźć pracę w ciągu tygodnia, jak dowiodły badania przeprowadzone przez jedną z agencji pośrednictwa pracy. Będzie to zapewne zajęcie z wynagrodzeniem niemającym wiele wspólnego z najwyższą średnią zarobków w kraju (jaką nadal szczyci się stolica), ale od czegoś trzeba zacząć. To jednak już nie Warszawa może chwalić się najniższą stopą bezrobocia, a Poznań. Poznań też szuka rąk i głów do pracy.

 

Sytuacja na krajowym rynku pracy systematycznie się pogarsza. Ostatnie dane, z listopada 2012 – krajowa stopa bezrobocia wzrosła do 12,9 procent, z 12,5 procent w końcu 2011 roku i 11,5 procent w końcu 2010. To nie jest drastyczny skok, ale i tak oznacza dodatkowe tysiące osób bez pracy – dokładnie 76 tysięcy, bo liczba bezrobotnych wzrosła w ciągu ostatniego roku z 1 mln 982 tys. do 2 mln 58 tys. Sytuacja w poszczególnych regionach i miastach jest jednak krańcowo różna. Najlepsza w Poznaniu (stopa – 4,1 proc.), Warszawie (4,3 proc.), Sopocie (4,4 proc.), innych dużych miastach Wybrzeża, we Wrocławiu czy Katowicach (ok. 6 proc.). Są też miejsca w kraju, gdzie bezrobocie przekracza 20 proc. Nie trzeba szukać daleko – w powiecie hrubieszowskim stopa niebezpiecznie zbliża się do tej granicy, sięga już 19 proc.
Anna Rudy 

 

To jedynie część artykułu. Kompletny artykuł przeczytasz w e-wydaniu .Komentarze do artykułu:

 •  

  Ja

  ściema, to są ciągle te same. "Biznesmen" niby chce zatrudnić ale tylko jak mu dofinansują a potem won. Zresztą tak robią też państwowe instytucje. Ktoś kto nie chce płacić a tylko i wyłącznie wymaga używając super argumentu "jak ci się nie podoba to won następni czekają w kolejce" to jest właśnie buractwo o którym @Łukaszu mówisz. Przy okazji obrażając rolników. No ale Ty jesteś ynteligent.
  2013-01-15  11:42 ocena: brak        
 •  

  Łukasz

  Oferty to nie jest ściema bo są potrzebni ludzie do pracy w Polsce chyba że do niczego się nie nadają tylko do picia piwa, są chamscy, prostaccy i nadają się jedynie do plewienia buraków, jeśli ktoś nic nie potrafi i jest płytki intelektualnie to niech jedzie w pole
  2013-01-14  11:57 ocena: brak        
 •  

  MMW

  Magdalenka ---> bzdura, te oferty to ściema. A żałośnie wyglądają twoje pouczenia o kwalifikacjach i wykształceniu, jeżeli piszesz: "polsce", "anglii", "niemiec". Gdzie uczą takiej polszczyzny ?
  2013-01-13  13:34 ocena: brak        
 •  

  Magdalenka

  W polsce jest praca wysterczy zajrzeć na strony urzedow pracy ile jest ofert albo gumtree, ale jeśli się nie ma kwalifikacji i mało co sie potrafi to w kartofle do anglii albo do niemiec na ogórki
  2013-01-12  14:00 ocena: brak        
 •  

  przemo

  Można się uczyć bez końca i zdobywać doświadczenia ale w tym kraju i tak nie znajdzie się pracy z któerej można godnie żyć albo umowa śmieciowa albo o pracę za minimalne wynagrodzenie.
  2013-01-12  08:36 ocena: brak        
 •  

  Tomasz

  Nie chcieli się uczyć tułmany bo w głowie był kanister piwa i wiadro chipsów to niech teraz jado do Foggi we włoszech tam ich miejsce na które sobie zasłużyli
  2013-01-11  12:59 ocena: brak        
Proszę czekać... Proszę czekać...