Sale od 99zł torebki damskie WITTCHEN
Wtorek, 14 września 2010

POWIAT HRUBIESZOWSKI

Czytasz wydanie archiwalne Tygodnika Zamojskiego z 15 września 2010. Zobacz najnowsze wydanie.


POWIAT HRUBIESZOWSKI
Powiat hrubieszowski graniczy z Ukrainą. Na jego terenie znajduje się najdalej na wschód wysunięty punkt w Polsce ? zakole Bugu w Zosinie.

To rejon należący do jednych z najciekawszych miejsc położonych na wschodnim krańcu Polski. Leży na terenie Nadbużańskiego Obszaru Chronionego Krajobrazu. Walorem przyrodniczym jest dolina Bugu, która jest jedną z nielicznych dolin rzecznych w Europie zachowanych w stanie naturalnym.
au

To jedynie część artykułu. Kompletny artykuł przeczytasz w e-wydaniu .Komentarze do artykułu:

  •  

    mieszkaniec Heubieszowa

    od kilku lat , kilka razy w roku / w tym czterokrotnie / występuje wylew Huczwy w wyniku prawdopodobnie cofania wody z rzeki Bug , zalewane są obiekty sportowo-rekreacyjne , w tym roku nie mozna było korzystać z boisk przy ul.Ciesielczuka , zalewane sa ogrody działkowe , na Wodnej , Łozach i ul.Działkowej , nastąpiło zniszczenie zagospodarowanych ogrodów, znawcy twierdzą że zalewanie jest wynikiem opróżniania zbiorników retencyjnych na Ukrainie , nie jestem znawcą i nie twierdzę że tak jest , ale może tak byc , oczekiwałbym od moich władz zainteresowania się tematem i wyjaśnienia przyczyn , jeżeli jest tak jak mówią ludzie to należałoby podjąć interwencje i probować unormować sytuację , jak do tej pory wladza nie widzi problemu a to jest bardzo zle bo nie żyje problemami ludzi , może perspektywa wyborów samorządowych zmobilizuje kogo trzeba
    2010-09-15  18:29 ocena: brak        
Proszę czekać... Proszę czekać...