LUBLIN: Rozprowadzali narkotyki pocztą kurierską
Czwartek, 02 września 2010
Czytasz wydanie archiwalne Tygodnika Zamojskiego z 01 września 2010. Zobacz najnowsze wydanie.
Policjanci z wydziału do walki z przestępczością narkotykową KMP w Lublinie wspólnie z funkcjonariuszami CBŚ zatrzymali trzech mężczyzn z województwa podkarpackiego i małopolskiego, którym udowodnili obrót prawie 60 kg marihuany, 7 kg amfetaminy i 1,5 tys. ekstazy. Jeden z podejrzanych został zatrzymany podczas odbiera przesyłki z kilogramem marihuany.
Do zatrzymań doszło na terenie Krakowa i Sanoka. Przestępcy do transportu nielegalnego towaru wykorzystywali firmy kurierskie. Policjanci wspólnie z prokuratorami ustalili, że 31 sierpnia rano do 25-latka z Sanoka, za pośrednictwem firmy kurierskiej zostanie doręczona przesyłka, w której mogą znajdować się narkotyki. Zaraz po odebraniu jej przez 25-latka policjanci wkroczyli do akcji. Informacja potwierdziła się, kiedy funkcjonariusze CBŚ otworzyli pakunek. Okazało się, że było w nim prawie 1 kilogram suszu marihuany. Nie były to jedyne narkotyki jakie posiadał mieszkaniec Sanoka. Mundurowi w jego samochodzie ujawnili ponad 5,5 grama amfetaminy. Mężczyzna został zatrzymany.
W tym samym czasie kolejna grupa funkcjonariuszy zatrzymała 19-latka, który był podejrzany o pośrednictwo w transakcjach narkotykowych poprzez przyjmowanie przesyłek z nielegalną substancją. Jeszcze tego samego dnia policjanci zatrzymali 28-latka, mieszkańca Krakowa, u którego w garażu zostało ujawnionych kilkanaście dużych foliowych worków z pozostałościami po suszu marihuany. Mundurowi zabezpieczyli należące do niego telefony komórkowe i komputer.
Za handel narkotykami w dużych ilościach grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.



















Proszę czekać...
Komentarze do artykułu: