Zamość. Szokujące wyznanie szefa zamojskiej placówki
SZPITAL DOGORYWA?
Czytasz wydanie archiwalne Tygodnika Zamojskiego z 01 września 2010. Zobacz najnowsze wydanie.
Krzysztof Tuczapski, prezes Zamojskiego Szpitala Niepublicznego w Zamościu, zdobył się na dramatyczną wypowiedź dla portalu Rynekzdrowia.pl. ? Mój szpital pomału dogorywa ? miał oznajmić (tak go zacytowano ? dop. red.). Powód? Brak pieniędzy.
W artykule umieszczonym na portalu, a poświęconym ZSN stwierdzono: „nawet jeśli to sformułowanie jest przesadne i przygotowane z nadzieją na medialny lobbing, może niepokoić". Przecież dotyczy szpitala, który przekształcono w samorządową spółkę. Zdaniem prezesa Tuczapskiego szczególnie bulwersująca jest sprawa oddziału hematologii, jedynego takiego na Zamojszczyźnie.
maw
To jedynie część artykułu. Kompletny artykuł przeczytasz w e-wydaniu 35/2010.



















Proszę czekać...
Komentarze do artykułu:
leszek 2010-09-02 22:59:42
a pani minister Kopacz Ewa chciała wszystkie szpitale w Polsce wbrew ich woli uczynić spólkami prawa handlowego. Ustawę zablokował prezydent Kaczyński. Zamojski szpital byl jednym z argumentów na tak. A gdyby tak wszystkie przekształcone szpitale w Polsce zaczęły dogorywać ??? Te nie przeksztalcone przynajmniej nie mają prawa upaść. Toną w długach, ale leczą. A tak swoją drogą nasuwa się smutna refleksja o nas Polakach. Gdy już otrzymaliśmy wolność, to nagle nie opłacały się nam huty (wziął je Hindus), stocznie nam upadły, co urodzi ziemia nie ma gdzie chłop sprzedać, chociaż co czwarte dziecko w szkole jest głodne, jak gdyby wszędzie była pustynia, szpitale polskie to ciąg dalszy naszego niedorajdostwa. Dobrze że chociaż bitwę pod Grunwaldem wygraliśmy, bo trzeba by się całkiem załamaćpacjent 2010-09-01 18:39:06
to samo bedzie ze szpitalem w Biłgoraju, i co dalej panowie politycy?