Tomaszowskie. Siedem nowych wozów i jedna łódź dla jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej

GASZENIE PO EUROPEJSKU


Czytasz wydanie archiwalne Tygodnika Zamojskiego z 28 lipca 2010. Zobacz najnowsze wydanie.


Już za kilka tygodni strażacy z sześciu jednostek OSP z gmin Tomaszów Lub., Susiec, Lubycza Król., Tarnawatka i Bełżec przesiądą się do nowiutkich samochodów ratowniczo-gaśniczych. Strażacy ochotnicy z Oseredka dostaną łódź motorową. Sprzęt został kupiony dzięki dotacjom z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

 

Liderem projektu pn. „Poprawa skuteczności działań ratownictwa ekologicznego jednostek OSP KSRG z terenu gmin Roztocza Tomaszowskiego" jest gmina Tomaszów Lub. - Pieniądze z EFRR dostaliśmy poprzez Lubelski Program Regionalny. Dotacja wyniesie prawie 3,4 mln zł. Sześć uczestniczących w projekcie gmin dołoży więc w sumie do zakupów niecałe 600 tys. zł - informuje Wiesław Kostrubiec, zastępca wójta gm. Tomaszów Lub.

(ar)    

To jedynie część artykułu. Kompletny artykuł przeczytasz w e-wydaniu nr 30 z dnia 28 lipca 2010 r..


Komentarze do artykułu:






Ogłoszenia

Pogoda

  • Niedziela: Zachmurzenie duże, będzie padać śnieg. Mróz nadal będzie trzymał. W dzień -13 st. C, w nocy temperatura spadnie do -17 st. C. Wiatr w kierunku południowym.
    Niedziela
  • Poniedziałek: Pochmurno, ale bez śniegu. W dzień -12 st. C, w nocy -15 st. C. Wiatr w kierunku południowo - zachodnim.
    Poniedziałek

Newsy filmowe

więcej filmów

Kalendarz: co, gdzie, kiedy?

Ostatnie komentarze



Proszę czekać... Proszę czekać...