Sale od 99zł torebki damskie WITTCHEN
Niedziela, 17 stycznia 2010

Nabróż (gm. Łaszczów). Ksiądz wyczytuje listę darczyńców – jedni chwalą jego pomysł, inni są oburzeni

PO KOLĘDZIE I PO NAZWISKU

Czytasz wydanie archiwalne Tygodnika Zamojskiego z 13 stycznia 2010. Zobacz najnowsze wydanie.


PO KOLĘDZIE I PO NAZWISKU
W tym roku nie daliśmy ani grosza księdzu, który chodził po kolędzie. Nie chcieliśmy, żeby w kościele wyczytywano nasze nazwisko, podając jednocześnie do publicznej wiadomości, ile pieniędzy przekazaliśmy – mówi małżeństwo z Nabroża (imię i nazwisko do wiadomości redakcji).

Parafianie dodają, że na każdej niedzielnej mszy (w okresie wizyt duszpasterskich − przyp. red.) ksiądz informuje, kto i ile dał na kościół po kolędzie. − Odczytuje miejscowości i ulice. Nie rozumiemy, czemu ma to służyć. Poprzedni proboszcz zachowywał taką wiedzę dla siebie (obecny rządzi parafią od około pół roku − przyp. red.). Wiemy, że pieniądze są potrzebne na remont kościoła i wcześniej czy później damy ofiarę, ale anonimowo, bez rozgłosu. Podobnie wypowiada się inna mieszkanka Nabroża. Ona również w tym roku nie przekazała pieniędzy na kościół. − Uważam, że czytanie na mszy św. listy ofiarodawców jest krępujące, zwłaszcza dla tych, którzy przekazali niewielkie ofiary. Nasza wieś jest bogata, ale nie każdy w parafii opływa w dostatki − zauważa. maw


Komentarze do artykułu:

 •  

  postronna

  Po przeczytaniu artykułu i komentarzy pod nim zamieszczonych z przykrością muszę stwierdzic że tu nie chodzi o kosciół czy jakies datki i wyczytywanie w kościle z ambony. większośc wypowiedzi jest po prostu skierowana przeciwko pani radnej. ludzie dajcie sobie spokój niedługo nowe wybory do rady gminy i wówczas zdecydujecie kto bedzie was ,reprezentował. a takie wymienianie osób z imienai i nazwiska podlega pod paragraf i jest krótko mówiąc prostackie bo czytaja to równiez osoby ktore nie znaja tych ludzi i nie wszystkich interesuje to kto przyjaźni sie z panią radną i ja wspiera. Tego typu artykuły i komentarze ośmieszają was jako wieś i pokazują tylko wasza głupote prostactwo i zacofanie
  2010-06-18  01:12 ocena: brak        
 •  

  Farbowany

  Jak ci się nie podoba granie proboszcza to może sam pójdziesz grać pod ołtarz i może tobie to lepiej wyjdzie cwaniaczku
  2010-04-22  14:09 ocena: brak        
 •  

  majacy troche sluchu...

  czy ktos z was zna prawdziwe okolicznosci odejscia organisty Artura z naszej parafii? bo ja znam i powiem tylko tyle ze jestem zaskoczony okolicznosciami tego incydentu proboszcz Godzisz pokazal swoje prawdziwe oblicze ... jest takim kaplanem i muzykiem ze pozal sie Boze...jego kazania slubne to ten sam text od kilku lat a szefem komisji organistowskiej niewiem kto go zrobil chyba nie bylo innej posady bo jego gra na organach jest po prostu ZENUA!!!!
  2010-04-20  12:35 ocena: brak        
 •  

  Farmer 2010

  I to urwał na całego z wiecie co dalej taki ślub że głowa mała :):)
  2010-04-20  10:00 ocena: brak        
 •  

  Benedykt XVI

  Aleeee urwał....!!! Wszyscy siebie warci! Szkoda, że "Bakutil" zlikwidowali... :(
  2010-04-18  22:01 ocena: brak        
 •  

  rewizator

  przestań "wieśniaczyć" bo wstyd - komornik z 3 klasami podstawówki ;) fajna radna która nasyła policję na straż...
  2010-04-06  16:38 ocena: brak        
 •  

  ABC

  Komorniku! Nie zajmuj się tylko "ZCIONGANIEM" długów, pomóż zbierać śmiecie. Nabróż będzie piękniej wyglądał, a i z Ciebie będzie jakiś pożytek. Bo do nauki to Ty nie miałeś pojęcia, widać to po błędach w Twoim komentarzu. A jak dobrze posprzątasz to może Robert zaprosi Cię na swój ślub.
  2010-04-06  12:12 ocena: brak        
 •  

  komornik .

  robert to orgonizator zabaw zciongac kasy na wesele zarobi ale czy starczy dla mnie , no i na zbieranie smieci po zabawie ,zbieraj robert smiecia bo smieciarze jak ich nazywasz nie chco , so swienta a nabroz toni w smieciach .
  2010-04-05  15:28 ocena: brak        
 •  

  RT

  nie oczerniam, nie muszę, sama się ośmieszasz - z poważaniem zajmij się sobą.
  2010-03-18  18:11 ocena: brak        
 •  

  abc

  robert pszestan oczerniac .
  2010-03-17  13:07 ocena: brak        
 •  

  giertych

  obserwator - przecież to widać jak na dłoni że styl pisania to radna z Nabroża, obserwujesz ... i nie widzisz ja sie ośmieszasz?? a zarazem ośmieszasz naszą miejscowość, wstyd tylko nam przynosisz - oskarżałaś grajka - a teraz wyszło szydło z worka i to ty hańbę nam przynosisz - poproś niech ktoś za ciebie napisze bo wstyd wieśniaczyć słowa nawet w pisaniu, ale cóz jakie wykształcenie takie wypowiedzi ;P pozdrawiam i zachęcam do podniesienia wykształcenia. -oraz ze skorzystania z Misji i nawrócenia się - bo komunia i spowiedź jest świętokradzka gdy ciągle w ustach kłamstwo a na rękach krzywda ludzka . pozdrawiam i życzę owocnych rekolekcji.
  2010-03-10  11:53 ocena: brak        
 •  

  RB

  teraz macie Misje św. to może w końcu się nawrócicie.
  2010-03-06  22:08 ocena: brak        
 •  

  obserwator

  robert a kogo ty nazywasz dziadem czy jest ktos co jest gorszym dziadem od ciebie ten bar ja mysle ze jest wybrykiem dlatej pani wlascicielki i mysle ze wlasciele dobrze sobie radzo i chyba niemajo czasu na wpisy bo taki wpisy to piszo ludzi bezrobotni i bez domni bo dobrze gospodarojocy czlowiek mysli zeby miec wszystko swoje widze i obserw.... ze ty robert jusz tego nie osiongniesz bo zeby miec to tszeba pracowac jak ci panstwo budynek stanol wraz z wykonczeniem chyba w jednym roku tszeba zeczywiscie wysilku robert daj sobie siana ci ludzi majo kase jak widac z czym ty skaczesz nie narazaj sie na koszty daj parafi zyc a na marginesie czy to prawda ze ty nawet niemasz wlasnego mieszkania cho ...cho ..w twoim podeszlym wieku ,i nazywac kogos dziadem to nie wypada pozdrawiam .
  2010-03-04  15:50 ocena: brak        
 •  

  DIUES

  dziadu, jak na razie to w barze przy szkole wieje pustkami, czekasz na gimnazjalistów zeby znów piwo kupowali?? może tym by sie redakcja zainteresowała?? sklep i bar z alkocholem 20 metrów od wejscia do szkoły>??? co na to Kuratorium?? tak wychowujemy nasza młodziez??

  czekasz pewnie dziadu na zabawy, bo tylko wtedy ktos przychodzi zeby piwo kupic, a tak to tylko tych kilku zuli , farbowany pawórek sarajewo bzyczek ...
  2010-03-03  13:25 ocena: brak        
 •  

  dziad

  do zetora cicho bo robert zbiera kase na oszczerstwa te co pisal a kazio cienko stoi wreszcie bendzie cisza .
  2010-03-03  08:33 ocena: brak        
 •  

  Zetor Proxima

  A co tu tak cicho?????????
  2010-02-27  12:55 ocena: brak        
 •  

  obserwator

  Drodzy parafianie Nabroża! czytając wasze komentarze nasuwa sie jedna myśl WSTYD, jak możecie tak sie opluwać, jak możecie opluwać księdza Godzisz, który jest bardzo dobrym człowiekiem i księdza Kłosa, który stał sie dla was piłeczką do rozstrzygania sporów. Weźcie się do roboty a szanowni radni nie radni organistowie itp. wreszcie skończcie . Może lepiej pomodlić się do Matki Najświętszej, robicie widły z igły, udajecie wielka zabawe tylko dlaczego kosztem księdza. Na koniec dodam iż wstyd dla redaktora tego artykułu , nikt mądry nie o[pisywałby takich spraw czy coś w kościele zostało przeczytane czy nie. Może tak zająć się opisywaniem czegos mądrego. Skończcie bo to jest już niesmaczne .Nie życze sobie żadnych komentarzy na mój post, pisze tylko przez szacunek do księdza Godzisza i księdza Kłosa.
  2010-02-22  15:36 ocena: brak        
 •  

  parafianka

  po stokroć lepszy "przybłęda" z Komarowa
  niż wredna gejsza co przyszła z radostowa ;P
  niech do nas "grajek" poprzedni wraca
  bo za nowego nie warta płaca
  niech gejsze wreszcie trafi szlak
  już prawie każdy mówi tak ;)
  2010-02-19  16:53 ocena: brak        
 •  

  ferdek

  Radna zrobiła sobie asfalt za stodołę.
  2010-02-19  16:10 ocena: brak        
 •  

  rednex

  ooo to teraz Turzyniecki będzie Nabroskim zięciem :) nie będzie (sorki za określenie) "przybłędą" będzie na takim samym prawie jak radna he he he !!! gratulacje !!!
  2010-02-19  14:50 ocena: brak        
 •  

  tutejszy

  to teraz jak sie Robert ożeni do Nabroża - ;) hyyymmm a może z czasem sie tu pobuduje, i osiądzie na stałe?? to będzie mógł startować na radnego ;) bo smykałkę organizacyjną to ma, i potrafi działać na dobra społeczeństwa a nie dla własnych korzyści - czym przykład jest że jak sie dowiedziałem- z dofinansowania Gminy i Głównego Związku Straży a także funduszy uzyskanych z zabaw które tak naprawdę sa tylko dzieki niemu - zakupiono ten nowy piękny samochód do ratownictwa drogowego. - i jak widać dzieki tym zabawom Straż Nabroska - zakupiła samochód, dofinansowała zakup sztandaru szkolnego, wcześniej przekazali sprzęt na siłownie, dofinansowali remont organów , ornaty, stuły, puszki na komunikanty i wiele innych drobnych datków. ;) tak więc porównajcie co zrobiła Straż dla społeczeństwa i Kościoła , a co radna Nabroska - czekam niech ktos napisze co ona zrobiła dla społeczeństwa i Kościoła.
  2010-02-19  13:53 ocena: brak        
 •  

  była parafianka

  parafianinie takich spraw nie załatwia sie na takim forum, taka sprawe trzeba zgłosic do rady parafialnej , a rada z pismem do proboszcza który takie pismo przedłozy w Kurii, i wtedy albo dadza np zgode czasowa na próbe,np na 3 miesiące , a potem albo pozwolą na stałe albo nie, albo odrazu powiędzą że nie , i tyle bedzie, jakby nie było parafianie moga tez sami zgłaszać proboszczowi swoją wolę, i w sumie razem z pismem rady i proboszcza, mogłoby się cos zmienic. do komunii nie daleko, więc może jeszcze by zdążył przygotowac dzieci jak kiedyś.
  2010-02-18  01:07 ocena: brak        
 •  

  miejscowy

  dziadu z radostowa sama jesteś przybłęda , jego proszono żeby u nas grał i odszedł bez czyjejkolwiek łaski, a ty sama sie wpierdzieliłaś do naszej miejscowości, i jeszcze rządów ci sie zachciało, oj skróci ci się to panoszenie, hieno pazerna.
  2010-02-17  23:25 ocena: brak        
 •  

  parafiańin

  kto jest zatym żeby robert grał u nas w parafii niech się wypowiada.. ja jestem za...... kto jest zemną???????? na koniec zliczymy głosy i może uda się coś załatwić z kurią.. jeśli zobaczą że jest więcej za niż przećiw.. a napewno tak jest.. bo kożuch sama nieda rady wszystkich przekupić.. pozdro dla roberta i gratulacje.. z jego zaręczyn oraz przyszłego ślubu..
  2010-02-17  16:27 ocena: brak        
 •  

  parafianka

  tak to właśnie jest-organy wyremontowane a nie ma komu grac- turzyniecki nie potrzebował duzych organów zeby było pieknie grane... bo rok temu kłos zatrudnił organistę z papierami najlepszej szkoły organistowskiej w Polsce, a teraz wyszło na jaw że ten pan nie posiada takich papierów - uczył się ale jej nie skończył.... teraz wiemy dlaczego poziom organisty jest jaki jest. jego umowa kończy się zaraz po świętach i co dalej?? jak nie raz , wyszło ze kłos kłamał nawet z ambony w kościele. no cóż, nie łudźmy się nikt z papierami nie przyjdzie grac do takiej dziury- zamienił stryjek siekierkę na kijek, zły był turzyniecki, słaby nowy organista, teraz nie będzie żadnego. może by turzyniecki zgodził się grać chociaż na niedziele i święta, ale przecież nie może bo kto odwazy się i poprosi kurię żeby cofnęła zakaz... i tak zostaniem bez organistego.. cóz ...kiedy sie ludzie opametają będzie już za późno.....
  2010-02-17  01:35 ocena: brak        
 •  

  dziad

  do miecza bendzie spokoj jak robert pszyblenda opusci nabroz i da spokoj calej parafi skonczy sie dziadanie i wyzywanie biedaczku wynos sie i szykoj kolysky moze pomyslesz o wlasnej budzie bo czterdziestka na karku tatusiu ......./
  2010-02-16  20:42 ocena: brak        
 •  

  Przyjaciel

  Kiedyś to był spokój! Ludzie pracowali ciężko! Mieli czas na modlitwę. A co się teraz dzieje? WSTYD!!! Ludzie opamiętajcie się! Już najwyższy czas!A kto zaczął,kto jest winny? Niech każdy sam sobie odpowie na to pytanie!
  2010-02-16  09:54 ocena: brak        
 •  

  miejscowy

  spokój wróci kiedy radna sie nawróci
  2010-02-16  09:42 ocena: brak        
 •  

  Miecz

  Do Przyjaciela. Masz rację ale czy to co piszesz coś zmieni? Przecież ci którzy tu wpisują sie nie wiedzą co robią i przynoszą Nabrożowi hańbę. A swoimi wpisami obrażają innych. Kiedy tu wróci spokój jak za dawnych lat?
  2010-02-15  19:30 ocena: brak        
 •  

  parafiańin

  a tak wogóle to wy tu wszyscy nadajecie się na sąd ale boży...
  2010-02-15  17:55 ocena: brak        
 •  

  parafiańin

  no to dawaj dziadu.. kożuch zawsze wszystkich podaje na sąd.. a ty napewno jesteś taka sama..
  2010-02-15  16:57 ocena: brak        
 •  

  kazik

  ja z panio radno zawsze sie pogodze bo ta pani nie jest konfliktowa a ty robert odpusc sobie wez sie do solidnej pracy bo zaco zrobisz to wesele jak ja niedam na kredyt a kwiecien blisko i mogo szmateks zamknonc daj nabrozowi spokoj masz swoje strony .a te kwiaty sobotnie zarenczynowe to tesz ze szmateksu wszystkiego najlepszego na nowej drodze do komarowa pozdrawiam................
  2010-02-15  09:46 ocena: brak        
 •  

  Marysia z Tuczap

  Nie nazywaj mnie dziadem bo podam cię do sądu i się skończy. A to że domagam się uczciwości to bardzo dobrze. Pozdrawiam obrońców bałaganu nowych rządów.
  2010-02-14  20:40 ocena: brak        
 •  

  parafiańin

  uważąj dziadu z tuczap żebyśmy ćiebie na tej taczce nie wywieżli i to jeszcze pełnej gnoju..!!!!!!!!!!!!!!!1
  2010-02-14  17:07 ocena: brak        
 •  

  srebrny ząb Leśniowolskiego

  Tak, dla uporządkowania spraw, bom jest osobą niezorientowaną. Ile kosztuje u nabroskiego plebana, pogrzeb, ślub, chrzest. Będę szczerze wdzięczny za konkretne odpowiedzi.
  2010-02-14  13:03 ocena: brak        
 •  

  Przyjaciel

  Drodzy mieszkańcy Parafii Nabróż! Kiedy zakończycie wojny? Czy znajdzie się ksiądz, który Was zadowoli? Wątpię! Czy macie jeszcze szacunek dla Matki Boskiej Nabroskiej? Po tym co piszecie o robicie to raczej nie! Przecież dobrze wiecie, że u Was zawsze była wojna pomiędzy dwoma sklepami i to już od wielu lat! A teraz chodzi niby o Kościół! Zapewne nie o to chodzi zadymiarzom! Kiedy nastąpi zastanowienie się? Za parę dni zaczyna się Wielki Post może trzeba pokory, schylić głowy i dać sobie głowy popiołem posypać? Proszę sobie to przemyśleć!!!!
  2010-02-14  11:35 ocena: brak        
 •  

  spostrzegawczy

  ferdku, wczytaj się jescze raz, ....tylko tam gdzie ktoś nie uregulował jakichś należności względem parafii, nie zapłacił za pogrzeb- spóźnia się z opłatą np, za ogrzewanie - jak parafia takie ma, to tylko takie powinny być w cztery oczy... powinny nie muszą, ... inne dobrowolne ofiary jeśli ktoś nie zastrzega sobie proboszcz może wygłaszać - a tych co nie dali to nie ogłasza. a do tego ustawa o ochronie danych osobowych nie w całości dotyczy Kościoła, tą kwestię reguluje konkordat i tylko niektóre rzeczy są takie jak w ustawie.
  2010-02-14  09:44 ocena: brak        
 •  

  marysia z lykoszyna

  kary godne ''''''''''siedem miesiency ks . godzisz w nabrozo a juz tyle skladek i co tydzien cicha taca a za pogrzeb tysiodz zlotych radziencin pozbyl sie zdzierusa a koscielny za pogrzeb czterysta zl uwaga ...sklada na nowy karabin zeby muc stszelac do dzieci jak pisala prasa ks ...godziszu czy wiesz jak wyglonda taczka na zelaznym kole //'//']]]]'''''.......pofolguj....i nie oczerniaj ludzi
  2010-02-13  21:42 ocena: brak        
 •  

  miejscowy

  a co kłos z kazimierą w tym tygodniu robili w Nabrożu?? zapomniał cos jeszcze zabrac z plebanii?? a może pieniądze przyjechał pozyczyć na chleb :)
  2010-02-13  18:19 ocena: brak        
 •  

  ARTUR

  Widzę że kościelny też już chodzi smutny bo nie ma sąsiada organistego. Może boi się także o swój los? Nie przejmuj się Leszku masz przecież strzelbę i ostatecznie możesz jej użyć. Celuj dobrze pach, pach i po gwizdkach.
  2010-02-12  21:52 ocena: brak        
 •  

  ferdek

  Pytanie do spostrzegawczego: Czy nekrologi wywieszane pod Kościołem
  też mają być bezimienne? bo nie wyczytałem tego z twojej lekturki.
  2010-02-12  19:28 ocena: brak        
 •  

  spostrzegawczy

  fragment artykułu który stwierdza że pretensje mieszkańców Nabroża którzy mają za złe Proboszczowi że ogłasza nazwiska i ofiary kolędowe są zawistnym zachowaniem.

  zgodnie z regulacjami Konkordatu a Prawem Państwa Polskiego

  Lista pytań związanych z działalnością Kościoła Katolickiego w Polsce kierowanych do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych
  Czy zamieszczanie w gablotach ogłoszeń parafialnych imiennej listy par zamierzających wstąpić w związek małżeński (tzw. zapowiedzi) albo listy parafian, którzy zapłacili bądź nie zapłacili miesięcznej składki na rzecz Kościoła, jest naruszeniem zasad ochrony danych osobowych?

  Przepisy Kodeksu Prawa Kanonicznego nakładają na duszpasterzy obowiązek ustalenia ewentualnych przeszkód dla zawarcia małżeństwa, wszyscy wierni mają obowiązek znane im przeszkody małżeńskie wyjawić przed zawarciem małżeństwa proboszczowi lub ordynariuszowi miejsca (kan. 1069 Kodeksu Prawa Kanonicznego). Realizacja powyższego obowiązku powinna jednak odbywać się z uwzględnieniem adekwatności przetwarzanych danych tak, aby zakres ujawnionych informacji pozostawał w zgodzie z zasadą proporcjonalności i poszanowaniem godności osoby, której dane dotyczą. Zakres informacji koniecznych do udostępnienia w powyższym celu nie powinien być zbyt szeroki tak, aby nie naruszyć prawnie zagwarantowanej każdemu prywatności, chyba że osoby, których dane dotyczą, wyrażą zgodę na udostępnienie informacji w szerszym zakresie. Zasada pozyskiwania zgody odnosi się także do upublicznienia danych osób zalegających z płatnością składek na rzecz Kościoła. W odmiennym przypadku uznać należy za właściwe kierowanie indywidualnych wezwań do uregulowania zaległych wpłat.


  Michał Serzycki Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych

  + Stanisław Budzik Sekretarz Generalny Konferencji Episkopatu Polski

  Warszawa, 23 września 2009 r.

  szerzej na http://ekai.pl/biblioteka/dokumenty/x759/lista-pytan-zwiazanych-z-dzialalnoscia-kosciola-katolickiego-w-polsce-kierowanych-do-generalnego-inspektora-ochrony-danych-osobowych/
  2010-02-11  23:20 ocena: brak        
 •  

  KK

  a ja mowię, że jadzi nie damy
  2010-02-11  15:30 ocena: brak        
 •  

  j

  a ja jestem za tym żeby gnój posypać papryką czili
  2010-02-09  23:02 ocena: brak        
 •  

  livia

  Ja mogę dać gnój!!!! Chociaż kożuch z ekipą to już chyba wystarczająco śmierdzą i bez gnoju!!!!!!!
  2010-02-09  20:36 ocena: brak        
 •  

  mari

  a ja uważam że trzeba się pomodlić za panią radną o jej nawrócenie...
  2010-02-09  11:43 ocena: brak        
 •  

  nabrożańin

  ja jestem za tym żeby takie pismo napisać do gminy... z wywieżieńiem kożucha i jej ekipy.. na wozie z gnojem... kto jest zemną???????????????????
  2010-02-08  23:02 ocena: brak        
 •  

  Robert Turzyniecki

  nigdzie nie wracam - zgodnie z rozporządzeniem kurii, nie mogę być zatrudniony w Nabrozu- do czasu cofnięcia tego pisma przez kurię - a powód był taki ze radna z ekipa złożyła wniosek aby taki dekret był za to ze zabrali kłosa...i jedynie wniosek parafialny Nabroża byc może mógłby cos zmienić. ...jednak nie ma przeciwwskazań abym grał w innych parafiach i czasami gram w innych parafiach na zastępstwach :)
  2010-02-08  16:53 ocena: brak        
 •  

  kryska z sąsiedniej parafii - była parafianka nabroskiej

  organista ma umowę do 8 kwietnia, ale już jak widać olał parafię i zwiał... jaki organista takie zaangażowanie ;P
  był zły Turzyniecki?? to dostaliście "lepszego",
  a teraz to wcale nie macie, a czyja to zasługa ?
  wszyscy wiedzą i gratulują wam tej osoby ... hi hi hi ;)

  ciekawe kto wam teraz przyjdzie grać - bo teraz w Nabrozu być jako organista to wstyd...jak nie potrafi spiewac lepiej niz grajek turzyniecki to chocby miał papiery to tez wstyd i szkoda zachodu bo jak nie będzie skakał jak pani J klaszcze to go wygryzie ;)

  powodzenia w szukaniu tak głupiego jak turzyniecki -który grał, śpiewał, za 800 pensjii + 1-2 pogrzeby po 200 na miesiąc...a za darmo z tego co widziałam chór gimnazjalny i wystepy po parafiach umiał zrobic, schole prowadził, oczko wodne fontanny, oświetlenie krzyża gorby na wielkanoc, stajenki, i wiele innych robił ... no "głupszego" jak on nie znajdziecie ... i tak sobuie porównywałam co robił turzyniecki , a co robił p. artur za te same pieniądze, (z tym ze pan artur ma 800 zł renty poza pensją.)
  2010-02-08  13:14 ocena: brak        
 •  

  mikuliniec

  a póżniej wraca robert.... za stery.. hehehe i co kożuchy głupio wam i łyso teraz...???????????????
  2010-02-08  13:09 ocena: brak        
 •  

  Byly ministrant

  Może nie wrócił z kuligu.
  2010-02-08  12:40 ocena: brak        
 •  

  Mieczysław

  A co sie dzieje z tym nowym organistą Arturem ma urlop czy co? Nie widzę i nie słyszą go w kościele? Ludzie coś mówią że ma grać tylko do czerwca a później co?
  2010-02-07  21:53 ocena: brak        
 •  

  mieszkaniec Nabroża

  mieczysławie. to powiedz co ona takiego dobrego zrobiła????????????????????????????
  2010-02-05  12:19 ocena: brak        
 •  

  gość z sesjii rady miasta łaszczów

  mieczysławie, może turzyniecki jest i rozgoryczony - chyba ma prawo skoro go radna wygryzła z organistego, przez nią stracił pracę, , ja rozgoryczony nie jestem, tylko tak sobie obserwuję jak to u was w nabrozu jest . i nie mogę dostrzec tego dobra radnej o którym ty piszesz... a uważasz ze niszczenie ludzi dla własnych korzyści to tylko potknięcia??? bo to jest raczej nienawiść, pazerność chciwość... a uważam ze radna powinna robic odwrotnie, dac cos od siebie dla przykładu dla innych mieszkańców, ... uważam że skoro przystępuje do komunii, to sie spowiadała, ale żeby spowiedź była ważna, i aby komunia była godna to zgodnie z nauka Kościoła powinna zrobić zadośćuczynienie - wynagrodzenie za krzywdy, a o czymś takim nie słychać, a wręcz przeciwnie próbuje zniszczyć nowego księdza w parafii, - wyjaśnij mi mieczysławie gdzie jest to dobro , bo ja jako wasz sąsiad nie widzę, pozdrawiam.
  2010-02-05  11:40 ocena: brak        
 •  

  Mieczysław

  GOśCIU Z SESJI RADY MIASTA. Ja tylko stwierdzam, że ta Kobieta zrobiła bardzo dożo dobra. Może ma też małe potknięcia ale to trzeba wybaczyć jak i tobie który piszesz w stylu turzynieckiego który jest rozgoryczony nienawistny i przegrany ale to już jego sprawa. Pani Radna powinna jeszcze i tym razem kandydować aby wprowadzić wreszcie spokój w Nabrożu i ludziom tam się żyło zdrowo i dostatnio jak mawiał Edward Gierek.
  2010-02-04  16:30 ocena: brak        
 •  

  sarajewo

  powoli zosiu bo teraz ludzie odsnieżają a po drugie to nie ma już o czym raczej pisać bo jadziuni się pomysly skończyły.
  2010-02-04  13:42 ocena: brak        
 •  

  gość na sesjii rady miasta Łaszczowa

  mieczysławie powiedz gdzie ty widzisz dobre uczynki pani radnej?? w niszczeniu ludzi takich jak malinowski turzyniecki godzisz a nawet wykorzystanie jak marionetki kłosa?? gdzie ty tu widzisz dobro?? .... kochaj bliźniego swego..... to jest właśnie to co robi pani radna??

  a z innej beczki - dobrem nazywasz utrudnianie działalności straży w Nabrożu?? i działalności takiej żeby pani radna miała korzyści z pracy strażaków ?? gdzie ty tu widzisz dobro uczynione przez radną - przecież to jest chciwość - jeden z grzechów głównych.
  2010-02-04  11:37 ocena: brak        
 •  

  Zosia zdybuszka?

  No co pisarczyki nabroskie niestać was na więcej.Zima jeszcze trzyma a tu nudy, poczytał by jeszcze tych waszych fraszek.
  2010-02-04  09:24 ocena: brak        
 •  

  Mieczysław

  Gościu z sesji rady miasta! Nie wiem kim jesteś czy ty jesteś z Nabroża czy Łaszczowa ale nie osądzaj tej uczynnej i zasłużonej dla Nabroża Kobiety. Ona jeszcze wiele dobrego potrafi zrobić tylko trzeba ją uszanować. Tak patrz na ludzi a na pewno będziesz dobrym człowiekiem który ma sumienie o którym wspomniałeś.
  2010-02-03  21:53 ocena: brak        
 •  

  gość na sesjii rady miasta Łaszczowa

  mieczysławie, pewnie podejrzewasz kogoś z Nabroża ;) otóż jestem mieszkańcem Miasta Łaszczowa, i to są tylko spostrzeżenia z zycia wzięte, a sumienie mnie nie gryzie bo niczego takiego jak wasza radna nie zrobiłem w swoim życiu.
  2010-01-31  12:16 ocena: brak        
 •  

  serdaczek

  Widzę, że trzech was chce rzucać kamieniami w tę niewinną i zasłużoną dla Gminy i Nabroża kobietę. To pewnie są ci trzej muszkieterowie którzy sieją zamęt w Nabrożu. WSTYD!!!!!!! Kobiety a zwłaszcza takiej nawet kwiatkiem nie wolno uderzyć.
  2010-01-30  21:23 ocena: brak        
 •  

  karakan

  ja też mogę rzucić..!!!!!!
  2010-01-30  00:34 ocena: brak        
 •  

  farbowany

  tak ja też mogę jako drugi rzucić w nią kamień!!!!!!!!!!!!!! czekam na okazję !!!!
  2010-01-29  15:07 ocena: brak        
 •  

  parafiańin

  ja mogę pierwszy w nią rzucić. kamieniem.. czy ktoś jest zemną???????????
  2010-01-29  11:52 ocena: brak        
 •  

  Mieczysław Obrońca

  Gościu z sesji rady miasta Łaszczowa twój perfidny styl pisania cię zdradza. To czy godnie ta kobieta przyjęła Komunię to ona najlepiej wie. Wejdź w swoje zakłamane sumienie. Jeśli jesteś taki ok. to weź kamień i pierwszy rzuć w tą kobietę tak jak mówi Pismo. Zastanów się wcześniej zanim cokolwiek napiszesz o człowieku!!!
  2010-01-28  22:35 ocena: brak        
 •  

  serdaczek

  Ludzie macie nawalone w glowach i tyle wam powiem hehehe
  2010-01-28  14:07 ocena: brak        
 •  

  parafiańin

  ks. Józef jest bardzo dobrym i życzliwym człowiekiem jak i kapłanem..
  2010-01-28  12:36 ocena: brak        
 •  

  obserwator

  BIEDNA MARYSIU Z TUCZAP NIE CHCESZ DAWAĆ NA KOŚCIÓŁ TO NIE DAWAJ , A CO TYCZY SIĘ DO JÓZEFA TO ON DLA SIEBIE TEGO NIE ZBIERA I LEPIEJ BY CI BYŁO GO NIE PRZYJMOWAĆ W DOMU WTEDY NIE PISAŁABYŚ TAKICH PIERDÓŁ WŁAŚNIE PRZEZ TAKICH LUDZI JAK TY JEST TAKIE W PARAFII ZAMIESZANIE NAJLEPIEJ TY ZASTANÓW SIĘ DOBRZE. A JAK DLA MNIE TO KSIĄDZ JEST DOBRYM CZŁOWIEKIEM.ITP.
  2010-01-27  20:13 ocena: brak        
 •  

  Marysia z Tuczap

  Obserwatorze nie ucz mnie i mojej mamy oszczędności !!! Samo to że wielce wielmożnego Józefa nie przyjęto w ponad 120 domach to oczywiste że nie chcą z wizytą inkasenta, czy poborcę podatkowego. Księże tak dalej być nie może opamiętaj się!!!. My chcemy kapłana który liczy się z naszą pogarszającą się sytuacją biednych rolników.
  2010-01-27  10:24 ocena: brak        
 •  

  VX

  do M :Kulig był naprawdę cudowny połowa wsi słyszała jak ktoś ryczał na całe gardło hej sokoły. PS. mam IQ trochę niższe od Dody wytłumacz mi proszę na czym polega zorganizowanie " INTELIGENTNEGO SYLWESTRA"
  2010-01-25  19:51 ocena: brak        
 •  

  obserwator

  gościu z sesji masz rację i chwała ci za to co widziałeś i opisałeś.
  2010-01-21  20:49 ocena: brak        
 •  

  gość na sesjii rady miasta Łaszczowa

  byłem na Mszy Sw. w intencji Miasta i mieszkańców Łaszczowa, i nie pojmuję jak wasza radna jest perfidną osoba, która popełnia świętokradztwo - dlaczego tak piszę?/ ponieważ krzywdzi świadomie ludzi, takich jak ks. Malinowski, organista Turzyniecki, nawet Ks. Kłosa wykorzystała jak marionetkę aby wywalić organistę, a teraz krzywdzić zaczęła Ks Godzisza - popełnia zło a dziś w kościele widziałem jak pchała się do komunii do Biskupa..... to jest świętokradzka Komunia - czynić zło a fałszywie czuć się godnym przyjmowania Chrystusa w komunii. jak tak można?? to naprawdę niech sie uderzą w pierś ci którzy w Nabrożu popierają panią radną i ci którzy głosowali na nia wybierając ją jako swoją reprezentantkę do rady gminy - wybierając kogoś takiego pokazujemy że jesteśmy tacy jak ona - że to jej zachowanie jest tym czym sami jesteśmy - dlatego ubolewam nad każdym kto uczynił z tej pani swoim przedstawicielem - bo pokazujecie że jesteście tak samo jak ona bez zasad moralnych i bez Boga w sercach - a wiara wasza jest martwa i fałszywa jak świętokradzka komunia pani radnej z Nabrożą.
  2010-01-21  01:55 ocena: brak        
 •  

  obserwator

  do Marysi z Tuczap ksiądz nie chodzi co miesiac po kolędzie tylko raz w roku to więc mama morze sobie co miesiądz odłożyć 5 zł. i się nazbiera, a nie trzeba mamie zabierac całej renty, a co radna zrobiła dla Nabroża? nic!!! tylko nas ośmiesza a jak wam d..y wozi to ją chwalicie.Niech lepiej zajmie sowim syfem w domu.RADNA,REGINA RUDNIK,wiedzą sąsiedzi kto na czym siedzi.

  2010-01-20  21:21 ocena: brak        
 •  

  katoliczka

  Moim zdaniem jesteście za bardzo pesymistyczni ! Proboszcza, którego nie jesteście warci macie gdzieś . Myślicie, że wam się lepszy trafi ?! Jesteście w wielkim błędzie ! Jest to naprawdę dobry proboszcz, bo niektórzy to biorą pieniądze a nic nie robią, a z samego tekstu wynika, że ten proboszcz chce w waszej parafii zrobić bardzo dużo.
  2010-01-19  22:57 ocena: brak        
 •  

  Młodzi gniewni

  Drogi piotrze(tani)Ze starym organistą młodziez trzymała bo z pawurkiem starym kryminalistą nie chciała"do młodziezy swiat nalezy stary robi młody lezy"
  2010-01-19  20:24 ocena: brak        
 •  

  m

  Jaka rada parafialna,taki ksiądz,chodzą mówią ile kto dał,kogo stać,a kogo nie,to rzeczywiście bardzo zaufani ludzie! A może by się jeszcze przyjrzeć kiełbasie wyborczej wójta,który poprzez głosy parafian sponsoruje kościół Może by tak dom dziecka zasponsorować i wspomóc,ale tam nie ma wyborców!Radna przynajmniej potrafi inteligentnie zorganizować Sylwestra czy cudowną wyprawę zimowym kuligiem Życzę dużo spokoju i wzajemnej miłości!
  2010-01-19  20:12 ocena: brak        
 •  

  Marysia z Tuczap

  W Nabrożu jest jeszcze do wymiany sołtys i kościelny i będzie spokój.
  2010-01-19  19:37 ocena: brak        
 •  

  thtrtuy

  do Marysi z tuczap: piszesz do malinowskiego? to dlaczego piszesz na końcu księże opamiętaj się?? do kogo wkońcu piszesz? malinowskich w parafi mamy kilkoro
  2010-01-19  18:23 ocena: brak        
 •  

  Byly ministrant

  piotrze, wyjaśnij mi co to znaczy prawdziwe powołanie.I po czym poznać ,czy Ksiądz ma powołanie czy nie go nie ma?
  2010-01-19  10:58 ocena: brak        
 •  

  Marysia z Tuczap

  Do malinowskiego. Piszesz o naszym ksiedzu który wyczytuje nazwisko,ulica i kwoty,70 na kościół+50 zł na organy,które są serwisowane+na opał.Uzbiera się tego ze 200zł i będzie na imprezkę dla księży z Okazji lecia Parafia i na stół dziękczynny!
  Ale pomyśl skąd na to weźmie moja MATKA KTóRA MA RENTę OKOłO 600 Zł. a PRZECIEż TRZEBA JESZCZE Z CZEGOś żYć. KSIężE OPAMIęTAJ SIę !!!!!
  2010-01-19  05:16 ocena: brak        
 •  

  parafianka z Radzięcina

  takie bzdety to może tylko jakiś ktoś nienormalny,nikt nikomu nie sięga do kieszeni,każdy daje ofiarę na ile jego stać.natomiast jeżeli chodzi o obecnego proboszcza Nabroża to u nas był niedługo,ale umiał gospodarować parafią.Trafił się wam naprawdę gospodarny proboszcz...
  2010-01-18  23:36 ocena: brak        
 •  

  PIOTR

  OBECNY KSIADZ NIE JEST Z PRAWDZIWEGO POWOLANIA,ALE NIE NAM GO ROZLICZAC !!!BOG JEST OD TEGO!!!W NABROZU JEST ZAWISC,NIENAWISC I ZAZDROSC.MLODZIEZ BIERZE PRZYKLAD Z BYLEGO ORGANISTY I TO JEST SMUTNE BO KLANIAJA SIE GLUPOCIE!!!TYLKO GDZIE SA RODZICE TYCH DZIECI?CZY ONI SIE NIE WSTYDZA!!!SOLTYS DO ZMIANY!!!NATYCHMIAST PRZYNOSI WSTYD!!!A KUKLY NA SZNURKACH NIECH SIE ZAJMA SWOIM ZYCIEM!LUDZIE PRZESTANCIE SIE OSMIESZAC!!!!
  2010-01-18  23:29 ocena: brak        
 •  

  Pawurek

  Ja pawurek zrozpaczony na księdza dał 10zł i ma mu to ku... wystarczyć,więcej nie dostanie bo wygłosił mnie w niedziele na ambonie Ps.Pozdrowienia dla jadzi i jej partnerów haha
  2010-01-18  19:17 ocena: brak        
 •  

  maziarek

  Kasio cicha taca jak będzie chodził za pieniędzmi to dostanie w mordę tak dzi..u
  2010-01-18  16:38 ocena: brak        
 •  

  czytelnik

  poprzedni proboszcz parafi Nabróż jest u nas i nie zgadzam się z tym artykułem,ponieważ tu odczytuje imiennie darczyńców.Wasz obecny był proboszczem naszej parafi i nie odczytywał na mszy imiennie tylko ogólnie ile zebrał z danej miejscowości.Macie blędne informacje..Uwazam ,ze kto chce to daje nic pod przymusem.Jest mi ogromnie przykro i wstyd z tego powodu.Parafianka Radzięcina
  2010-01-18  13:47 ocena: brak        
 •  

  buka

  oszołomy!
  2010-01-18  10:37 ocena: brak        
 •  

  luidzi

  ja tam dalem 2000zl na biedna parafie z kol telatyn i dotego 2 krowy i 4 banany lukasz parafianin
  2010-01-17  21:38 ocena: brak        
 •  

  Wojtek

  Dobrze robicie piszcie o Rudniku:)))to wspanialy czlowiek i jak widac to nie mozecie zyc bez niego:)))))))))))Buheee
  A depresja jak sie ma jeszcze jej nie zamkneli w wariatkowie he he
  2010-01-17  16:47 ocena: brak        
 •  

  hycel

  a edek dał 50zł a wcześniej nie dawał nic
  2010-01-17  13:00 ocena: brak        
 •  

  Chłodnym Okiem

  Siemandero.Ręce same składają się do braw dla pewnej grupy ludzi z Nabroża, stwórzcie sobie własną gazetę i nie zaśmiecajcie poważnego czasopisma takimi pierdołami, Ofiary są czytane w wielu parafiach tak i nic się nie dzieje, tylko u was zawsze problem , czy to przypadek??? A proboszcza takiego jakiego macie teraz lepszego mieć nie będziecie i weźcie to sobie poważnie do serca Pozdro@ P.S Posiadana władza(oczko do pani radnej ;-)) nie czyni kogoś lepszym i proszę to sobie zapamiętać
  2010-01-17  09:23 ocena: brak        
 •  

  Z,K

  niech Michał sprawdzi co na górze i napisze i palic grzac
  2010-01-16  13:20 ocena: brak        
 •  

  po co wam to

  Maciej ma racje HAHAHA
  2010-01-16  12:45 ocena: brak        
 •  

  wiesław

  Nie mogę zrozumieć jednego czemu to pospulstwo i pslowcy obrzucają błotem innych przecież żyjemy w wolnym kraju i istnieje wolność słowa więc każdy ma prawo wyrazić swoje zdanie jednemu może się coś podobać innemu nie nie każdy jest związany zeszytem u kazia i nie musi tańczyć tak jak on zagra
  2010-01-16  11:58 ocena: brak        
 •  

  mikisa

  jak pięknie wyszło szydło z worka, to nie malinowski mieszał, nie grajek jątrzył w parafii, nawet nie kłos, to wszystko jedna i ta sama paczka jadzka regina rudnik i pawórek, a teraz dołaczył lis kazik, wstyd przynosicie naszej parafii sami a oczernialiście innych, i jak jesrt nprawdę ? nie ma organisty nie ma malinowskiego nie ma i kłosa, a dalej syf w nabrozu... powiedzcie sobie sami na kogo głosowaliście i kogo sobie wybraliście jako reprezentanta??, kobietę zakłamaną, fałszywą obłudną i siejąca niezgodę w nabrozu i całej parafii, wstyd wam i nam przynowsi radna nabroza.
  2010-01-16  00:19 ocena: brak        
 •  

  Maciej z zadupia

  Co WY ku.. dajecie?2 zubry i spokuj.Z powazaniem Dyjak
  2010-01-15  22:51 ocena: brak        
 •  

  elwira

  zacytuję pewną osobę z innego forum o Nabrożu - "cóż, jak mówi napis nad stajenką w Nabrożu, Jezus narodził się w żłobie, a czy narodził się w tobie? .... jak widać jednak nie we wszystkich
  2010-01-15  22:35 ocena: brak        
 •  

  marysia

  Kasio jak nie był radnym to dawał po 5zł ale i to za dużo dla naszego darmozjada
  2010-01-15  14:20 ocena: brak        
 •  

  Pan z wąsami z ,,Niezapomnianej osiemnastki,,

  Eeee słuchaj no,organek organek bo jak ja cię pier....ę to cię krew zaleje,koniec zabawy.Nie ma takich drogich biletów co ty tu ku..a mać robisz co?Ale światło.Co jest k...a światło Ty słuchaj co ja tu mówię.Dziękuje dobranoc :)
  2010-01-15  11:57 ocena: brak        
 •  

  j

  ty ministrant rudnik nie jest z Nabroża to jakaś przybłęda
  2010-01-14  22:07 ocena: brak        
 •  

  m

  Wy Pachołki Króla ćwieczka,200zł wystarczy księdzu probosczowi z Nabroża,a może jeszcze na samochod zbiorkę zrobi,koń by się uśmiał
  2010-01-14  21:15 ocena: brak        
 •  

  Znawca

  Jaś Fasola ma po części rację, chociaż uważam ze wybudowanie cerkiewi rozwiązało by też sprawę. Kociołek w Narożu godny politowania.
  2010-01-14  21:02 ocena: brak        
 •  

  malinowski

  Co za ciemnota,w tym Nabrożu ,ludzie żyją,jak za króla Ćwieczka,tylko im dać więcej wódy,fajnego sklepu gdzie mordują bez śladu,księdza,który wyczytuje nazwisko,ulica i kwoty,70 na kościół+50 zł na organy,które są serwisowane+na opał.Uzbiera się tego ze 200zł i będzie na imprezkę dla księży z Okazji lecia Parafia i na stół dziękczynny! KOścioły zaczynają być puste to między innymi przez takiego Proboszcza z Nabroża,poczekajcie jeszcze trochę,to księża pójdą na zasiłki.Bawcie się dobrze głupki z Nabroża!!!!Proponyję jeszcze zapłacić za parę parafii w Polsce.
  2010-01-14  20:55 ocena: brak        
 •  

  uop

  I co babo z Radostowa ulżyło ci,jesteś zadowolona ???
  2010-01-14  20:49 ocena: brak        
 •  

  Byly ministrant

  Durnie z Nabroża znowu dali o sobie znać, tylko tym razem anonimowo.
  2010-01-14  16:16 ocena: brak        
 •  

  cxz

  Na ludzi w Nabrożu to potrzeba dużej pały i wąskich drzwi. Bo lepszego księdza jak macie już mieć nie będziecie nigdy.
  2010-01-14  15:21 ocena: brak        
 •  

  Vinci

  kardynał siedź cicho i nie pluj na dawnych chlebodawców niewdzięczniku jeden!
  2010-01-13  23:51 ocena: brak        
 •  

  mikisa

  to nie była pani hereta, teraz wysłali jakąś młodszą, bo tamta sie pewnie boi , żeby jej psami nie poszczuli ;P
  2010-01-13  22:42 ocena: brak        
 •  

  abc

  Nabroski "bogacz''dał po kolędzie na kościół aż 30 zł haaa haaa
  2010-01-13  22:09 ocena: brak        
 •  

  uff

  proponuję - jak na początku artykułu zabrzmiało, tak podała słwana redaktorka artykułu poczynając na słowach (nie wiem - na swoich lub kogo! - bo nie podano osoby): "W tym roku nie daliśmy ani grosza księdzu, który chodził po kolędzie.", a może by tak, że w "W tym roku nie damy na podatek do gminy, urzędu skarbowego , na drogi publiczne...i jaki bądż podatek, bo nasze dane osobowe będą naruszone". Biedna Polsko!!!!!!!!!!!!, biedna ta kraino z Nabroża...,ale nie poddawajcie się
  2010-01-13  20:57 ocena: brak        
 •  

  z

  Nowy Rok się zaczął a pani Hereta do ataku! A może zajmie się prawdziwą biedą ludzką? A biedny ten Nabróż!
  2010-01-13  20:21 ocena: brak        
 •  

  elwis

  Czytanie publicznie nazwisk jest świetnym sposobem na zgarnięcie jak najwięcej środków z ciemnoty wiejskiej w miastach to się już dawno nie praktykuje bo taki ksiądz za długo by tam nie porządził a na wsi wszystkie chwyty dozwolone księże proboszczu komuna się już skończyła żeby kogoś wyczytać trzeba go zapytać
  2010-01-13  19:15 ocena: brak        
 •  

  gość

  Nóż sie w kieszeni otwiera a przeklenstwa same rzucaja na usta!!! Ludzie wy jestescie nie normalni!!!
  od kiedy pamietam zawsze byly wyczytywane ofiary "po kolędzie" i nie tylko w naszej parafi ale tez w wielu innych (pominmy ksiedza Klosa ktory jest poza wszelka krytyka)
  W Nabrozu jestem gosciem ale juz na świeta ksiądz oglaszal ze bedzie wyczytywal ofiary i ofiarodawców jesli ktos sobie tego nie zyczyl to trzeba bylo poprosic o anonimowosc!!! kazdy mial takie prawo i z pewnoscia ksiadz by to uszanowal. Jestem pewna tego w 100% poniewaz sama skladalam anonimowa ofiare (nie po koledzie tylko tak poprostu)
  Ci co teraz robia afere powinni udac sie do lekarza psychiatry (mówie calkiem serio) bo chyba maja problemy z soba.
  Smutne to bardzo i tylko ksiedza szkoda bo ludzie z Nabroza na niego nie zasluguja
  2010-01-13  18:29 ocena: brak        
 •  

  uff

  rudnik na proboszcza, tarczowa do kuchni a regina na chór, paworek na koscielnego...to dopiero bedzie dobrze
  2010-01-13  17:14 ocena: brak        
 •  

  wanda

  co to za ludzie ta wasza radna i jej przyjaciele?/ jak można tak zyc bez honoru? i pewnie do komunii lecą jakby nigdy nic?? przecież to świętokradztwo.
  2010-01-13  16:02 ocena: brak        
 •  

  jas fasola Oldham

  wy chyba macie redakcje T.Z. w Nabrozu znowu bedzie ubaw do maja puty w buraki nie pojdzieta bedzie co czytac w te dlugie wieczory oby tylko swiatlo bylo a ja wam radze wybudujcie meczet zmiencie wiare sprowadzcie Hana z Krymu , bo bp.Depo wam juz nie pomoze bogaci to wy moze jestescie ale nie na umysle zamiast koputerow wojt gminy powinien wam po cepie dac gratis
  2010-01-13  14:52 ocena: brak        
 •  

  rysiek

  bo to nie są ludzie - wygonili malinowskiego - miał swoje wady ale i działał., wygonili bez papierów organistowskich ale utalentowanego organiste , kłos im pasował bo sie skumał z radną, a ten nie pasuje bo sie pachołkom bez szkoły za nos wodzic nie daje jak kłos.... a rudnik/? nie to nie on sam - on tanczy jak mu jadzka klaszcze bo grac to potrafi tylko na "fujarce".
  2010-01-13  13:38 ocena: brak        
 •  

  czytelnik

  Sprawa datków z okazji wizyt duszpasterskich budzi emocje. Wg mnie karygodną praktyką jest napiętnowanie osób, które wyłamują się z tego zwyczaju. W parafii, do której należą moi bliscy w Rzeszowie, dawniej księża chodzący po kolędzie posiadali listę, na którą wpisywali datek na remont kościoła , a darczyńcy potwierdzali podpisem. Obecnie oficjalnie zniesiono ten proceder. Proboszcz ogłosił, że jeśli ktoś chce wspomóc kościół, może przekazywać datki w kancelarii świątyni. Natomiast wizyty duszpasterskie służą spotkaniu duchownych z wiernymi, rozmowom a nie zbieraniu kasy.
  2010-01-13  12:26 ocena: brak        
 •  

  michnik

  dziwne bo wszędzie tak wyczytują, ale oczywiście radnej reginie i rudnikowemu to sie nie podoba, a to oni przecież nie dali na kościół, poprzedni nie czytał, i po jego odejściu brakowało sporo w kasie parafialnej... a jak mozna myło usłyszęc nowy proboszcz na bierzaco ogłasz ile zebrał i ile wydał na cele parafialne... wiec czego kurna znów szukają?? co znów radnej nie pasuje?? a dlaczego twierdze że to jadzka regina i rudnik?? bo tylko u nich dłuuugo przy domach stał samochód pani redaktor.... była i na plebanii ale nie zajeła jej wizyta nawet 5 min. ;)
  2010-01-13  11:23 ocena: brak        
 •  

  j

  kiedy Rudnik przestanie brudzić w naszej miejscowości
  2010-01-12  22:45 ocena: brak        
Proszę czekać... Proszę czekać...