• Total PROMOCJA
  • Sobianek
Wtorek, 9 lutego 2021

KOŁA GOSPODYŃ WIEJSKICH

Czytasz wydanie archiwalne Tygodnika Zamojskiego z Środa, 10 lutego 2021. Zobacz najnowsze wydanie.


KOŁA GOSPODYŃ WIEJSKICH
W gminie Ulhówek działa aż 19 Kół Gospodyń Wiejskich skupiających blisko 350 pań i panów. Są prężne i bardzo aktywne, chętnie wspierane przez sołtysów i lokalnych druhów. A dla wójta Łukasza Kłębka, koła są oczkiem w głowie. Zawsze wygospodaruje grosiki, by wspierać ich działalność.

Budynin

Koło Gospodyń Wiejskich w Budyninie jest jednym z najprężniej działających w gminie i regionie. Spośród 26 zarejestrowanych w kole osób, aż 10 to panowie (mężowie gospodyń). Koło istniało jeszcze pół wieku temu, ale jego działalność z czasem zamarła. Odrodziło się w 2012 r. Jego przewodniczącą była najpierw Agata Flasińska, a od pięciu lat szefuje mu Sylwia Baran. 

To bardzo aktywne, kreatywne i rozwojowe koło, które tworzą głównie młode gospodynie. Z pomocą męskiej części Budynina panie odnowiły świetlicę wiejską (wójt dał pieniądze na materiały), wyposażyły ją, także zakupiły naczynia i potrzebne sprzęty. Nie może ich zabraknąć na żadnej plenerowej imprezie w gminie. Są na Dniach Ulhówka, Pikniku Sołtysa, dożynkach, jarmarkach. 

her


To jedynie część artykułu. Kompletny artykuł przeczytasz w e-wydaniu .Komentarze do artykułu:

Proszę czekać... Proszę czekać...