• Total PROMOCJA
  • Sobianek
Wtorek, 2 lutego 2021

W Polsce i w naszym regionie WOŚP przełamuje koleje granice solidarności i…

GRA NA PRZEKÓR PANDEMII

Czytasz wydanie archiwalne Tygodnika Zamojskiego z Środa, 3 lutego 2021. Zobacz najnowsze wydanie.


GRA NA PRZEKÓR PANDEMII
Już wygraliśmy! Bo, mimo pandemii i wielu przeciwności, ludzie pokazali, że chcą się dzielić. Nieważne są dziś rekordy, ale to, że jesteśmy razem, choćby nawet przez ekran komputera. To jest niezwykłe! – mówi Magdalena Cieplechowicz-Buczak, szefowa największego w regionie sztabu 5535 Zamość. Niezwykle było też w Biłgoraju, Hrubieszowie, Tomaszowie Lub.

Podczas 29. finału (31 stycznia) Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy pod hasłem „Gramy z głową" ( i w reżimie sanitarnym) zbierała fundusze na zakup sprzętu dla laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy. Wiele orkiestrowych działań przeniosło się do Internetu (zdalne koncerty, aukcje i licytacje na Allegro, eSkarbonki).
W niedzielę tuż przed północą licznik orkiestry przekroczył 127 mln zł (rok temu finał WOŚP kończył się wynikiem 116 mln zł, dwa lata temu 92 mln zł). W zeszłym roku ostatecznie zebrano ponad 186 mln zł. A dotąd ta największa orkiestra świata w sumie uzbierała 1 mld 313 mln zł i kupiła ponad 65 tys. najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania zdrowia i życia Polaków. Ile będzie teraz?
her, mm

To jedynie część artykułu. Kompletny artykuł przeczytasz w e-wydaniu .Komentarze do artykułu:

  •  

    Puszkin

    Brawo !
    2021-02-02  23:12 ocena: 100%        
Proszę czekać... Proszę czekać...