• Total PROMOCJA
  • Sobianek
Wtorek, 26 stycznia 2021

Można pomóc małemu chłopcu

CZYTANKI DLA MARCELA

Czytasz wydanie archiwalne Tygodnika Zamojskiego z Środa, 27 stycznia 2021. Zobacz najnowsze wydanie.


CZYTANKI DLA MARCELA
Marcel Hałasa z Rogóźna urodził się jako skrajny wcześniak: w 25. tygodniu ciąży. Ważył zaledwie 720 g. Walkę o życie wygrał, teraz walczy o powrót do zdrowia. Można mu pomóc – biorąc udział w licytacjach albo… czytając książki. Skutkiem wcześniactwa trzyletniego Marcela są różne powikłania: mózgowe porażenie dziecięce, poważne kłopoty ze wzrokiem, z napięciem mięśniowym.

Dlatego grupa dobrych ludzi postanowiła pomóc w zbieraniu pieniędzy na rehabilitację. W Internecie właśnie rozpoczęła się akcja #czytankichallenge. Wyzwanie jest proste: wystarczy przeczytać min. 6 zdań swojej ulubionej książki (6, bo tyle liter ma imię chłopca) i wpłacić minimum 6 zł, a filmik z czytania wrzucić na Facebooka. Następnie trzeba nominować do akcji kolejne 3 osoby, instytucje lub firmy. Czas na wykonanie zadania to 48 godzin; jeśli ktoś nie zdąży – wpłaca 12 zł. Adres do wpłat to www.siepomaga.pl/marceloveczytanki.

Dla moli książkowych jest wyzwanie specjalne: jeśli nagrają 720 słów z lektury (tyle gramów ważył Marcel) i wesprą zbiórkę – dostaną nagrodę specjalną.

Szczegóły akcji można znaleźć na Facebooku, na profilu „MarceLove - charytatywne licytacje bazarkowe”. Tam też odbywają się charytatywne licytacje. Wylicytować można m.in. książki, zabawki, ubrania, biżuterię, rękodzieło i inne przedmioty, podarowane przez ludzi dobrej woli.  

Marcel jest podopiecznym Fundacji Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”. Można odliczyć na jego leczenie 1 proc. podatku. W formularzu PIT należy wpisać nr KRS 0000037904. W rubryce „Informacje uzupełniające - cel szczegółowy 1 proc.” – 35387 Hałasa Marcel. Można także wpłacić pieniądze na jego subkonto w tej fundacji, nr konta: 42 2490 0005 0000 4600 7549 3994, tytułem: „35387 Hałasa Marcel darowizna na pomoc i ochronę zdrowia”.

mm

To jedynie część artykułu. Kompletny artykuł przeczytasz w e-wydaniu .Komentarze do artykułu:

Proszę czekać... Proszę czekać...